#
Jesteś na stronie głównej # #

Actionmed zrobotyzował aptekę Medicover w Warszawie

Actionmed, spółka zależna Actionu oferująca najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia, zakończyła wdrożenie pierwszego w stolicy robota aptecznego wyposażonego w ekrany dotykowe. Model Smart, najnowszy z rodziny automatów marki Rowa, został zainstalowany w Aptece Medicover w Al. Jerozolimskich 96 w Warszawie w zeszły miesiącu. Dzięki temu wdrożeniu stołeczna apteka stała się najnowocześniejszą placówką w Polsce.

Robot magazynowy Rowa Smart to automatyczny system służący do dystrybucji leków. Przyjmuje, magazynuje i wydaje leki, dzięki czemu farmaceuta może całkowicie skupić się na obsłudze pacjentów. Urządzenie składa się z klimatyzowanej komory, w której przechowywane są medykamenty, oraz zautomatyzowanego ramienia odpowiedzialnego za ich wydawanie. Całość obsługiwana jest za pośrednictwem ekranów dotykowych Rowa Vmotion, które pełnią także funkcję wirtualnych półek. Wystarczy, że farmaceuta wybierze na ekranie żądany lek, a robot odnajdzie go w swoich zasobach i dostarczy do dyspensera. Rowa Smart może pomieścić do 11 tys. opakowań leków, które porządkuje według daty ważności i częstotliwości wydawania z apteki.

– Na rynku obserwujemy coraz większe zainteresowanie zautomatyzowanymi robotami do obsługi aptek – powiedział Piotr Pągowski, Wiceprezes Actionmed Sp. z o.o. – Nic w tym dziwnego – tego typu robot zdecydowanie przyspiesza i usprawnia proces obsługi pacjentów, co przekłada się na wzrost efektywności apteki.

W Polsce zrobotyzowana apteka to jeszcze rzadkość – tylko nieliczne placówki wyposażone są w zautomatyzowane roboty. Zaledwie siedem za nich posiada urządzenia marki Rowa, produkowane przez firmę BD, światowego lidera technologii medycznych.

Data:: 2017-08-17 powrót
#