o Action

Władze spółki

  • Zarząd
  • Rada Nadzorcza
Piotr Bieliński [zdjęcie]

Piotr Bieliński
Prezes Zarządu

Posiada ponad 30-letnie doświadczenia na rynku IT; współzałożyciel i prezes ACTION S.A. Pomysłodawca większości z realizowanych przez spółkę projektów, w tym utworzenia marki Activejet, która zdobyła swoją popularność dzięki wysokiej jakości tuszom i tonerom do drukarek, a dziś posiada w swoim portfolio tysiące produktów dla domu i biura. Piotr Bieliński to dla rynku ikona dystrybucji IT w Polsce, charyzmatyczny lider, pod którego skrzydłami firma rozwinęła się z polskiego dystrybutora do globalnego przedsiębiorstwa, które jest dystrybutorem, producentem i właścicielem projektów e-commerce. Za swoje osiągnięcia biznesowe był wielokrotnie doceniany przez branżę (dwukrotnie zdobył tytuł Postaci Roku IT) oraz niezależne instytucje, m.in. EY (finalista konkursu EY Przedsiębiorca Roku).

Wielki miłośnik sportu, a w szczególności kolarstwa. Kolarstwem zajmuje się biznesowo – w przeszłości drużyna Intel Action Team, czy Verva Activejet Pro Cycling Team. Jest zapalonym kolarzem, w 2017 r. zwyciężył na dystansie 120 km w swojej kategorii wiekowej w Pucharze Świata UCI, a rok później zajął 1. Miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski.

W 2022 roku znowu odniósł ogromny sukces, tym razem w Szosowych Mistrzostwach Polski Masters w Psarach, gdzie zajął zaszczytne pierwsze miejsce na dystansie liczącym prawie 100 kilometrów.

Sławomir Harazin [zdjęcie]

Sławomir Harazin
Wiceprezes Zarządu

Związany ze spółką od 1997 r., gdzie początkowo odpowiedzialny był m.in. za działanie oddziału katowickiego Spółki, rozwój sprzedaży produktów marki Activejet poprzez sieć Regionalnych Doradców Handlowych, a także budowę kanału sprzedaży do sieci handlowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pracowitości i zaufaniu szybko piął się po szczeblach kariery w Action, w 2011 r. obejmując stanowisko Wiceprezes ACTION S.A. Architekt zmiany strategii Spółki, którą firma z sukcesem zaczęła wdrażać w 2016 r. Dzięki tej zmianie firma odeszła od modelu klasycznej dystrybucji IT na rzecz świadczenia usług jako dystrybutor, producent i właściciel projektów e-commerce.

Sławomir Harazin jest absolwentem Krakowskiej Akademii Rolniczej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Wykształcenie w dziedzinie biznesu zdobywał m.in. w Canadian International Management Institute uczestnicząc w programie Management 2008 na bazie Executive Development Harvard Business School. Prywatnie, zafascynowany sztuką, malarstwem, muzyką. Wielokrotny uczestnik maratonów biegowych w Polsce i Europie.

Iwona Bocianowska

Przewodnicząca Rady Nadzorczej
Czytaj dalej...

Krzysztof Kaczmarczyk

Członek Rady Nadzorczej
 
Czytaj dalej...

Adam Świtalski

Niezależny Członek Rady Nadzorczej
Czytaj dalej...

Piotr Chajderowski

Niezależny Członek Rady Nadzorczej
Czytaj dalej...

Marek Jakubowski

Członek Rady Nadzorczej
 
Czytaj dalej...

Nasze marki i projekty