#
Jesteś na stronie głównej # #

Action śmiało patrzy w przyszłość

Rok 2016 z pewnością silnie zapisze się w historii Action S.A. Przede wszystkim był to 25. rok naszej działalności. Przez ćwierć wieku konsekwentnie budowaliśmy nasz biznes, stawiając przed sobą coraz bardziej ambitne cele. W efekcie, z niewielkiej lokalnej spółki zmieniliśmy się w ogromną organizację zajmującą się handlem i dystrybucją urządzeń IT, RTV/AGD i GSM na światową skalę.  2016 r. to także 10. rocznica naszej obecności na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, na którą weszliśmy, aby przyspieszyć rozwój, zdobyć środki na jego finansowanie i ugruntować swoją renomę. Nasz debiut „Gazeta Giełdy Parkiet” uznała wtedy za najlepszy w danym roku.

Ale 2016 rok to nie tylko okrągłe i ważne rocznice – to również rok pełen wyzwań. W obliczu zmian, które zaszły na rynku w ostatnim czasie, każdy z graczy musiał poszukać nowego pomysłu na rozwój biznesu. Action, chronione przepisami prawa restrukturyzacyjnego, miało czas, by dogłębnie przeanalizować swoją działalność i zdefiniować kierunki jej optymalizacji. W starannie przygotowanym planie restrukturyzacyjnym, opublikowanym w listopadzie br., spółka przedstawiła strategię, która stanowi odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku i zapewni Action trwały, stabilny wzrost. Naszą działalność chcemy oprzeć na trzech filarach: najlepszej cenie, wartości dodanej i silnych markach własnych. Planujemy rezygnację z kontraktów nierentownych i obarczonych wysokim ryzykiem koncentracji biznesu. Znacząco rozszerzymy nasze portfolio o produkty spoza IT, które cechuje wysoka profitowość. Skupimy się głównie na mniejszych i średnich przedsiębiorcach, którzy przez lata stanowili naszych głównych odbiorców. Planujemy zintegrowanie i rozbudowę sieci franczyzowych, by ułatwić naszym lokalnym partnerom konkurowanie na tym coraz bardziej wymagającym rynku. Jesteśmy przekonani, że obrana przez nas strategia zapewni sukces nie tylko nam, ale i wszystkim naszym partnerom.

Patrząc w przyszłość, chcemy wspólnie z partnerami zmieniać się nie tylko jako firma, ale i jako cała branża. Współpraca i wzajemne wsparcie są bowiem jedynym sposobem na dalsze prosperowanie całej branży. To od naszej determinacji zależy, czy i jak duży sukces odniesiemy.

Życzymy wszystkim naszym partnerom oraz całej branży IT spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Data:: 2016-12-21 powrót
#