Udane wdrożenie: platformy pamięci masowej Western Digital Ultrastar Data60 i Data102 w Centrum Danych CERN

Jako autoryzowany dystrybutor platform pamięci masowych Western Digital w Polsce, z przyjemnością informujemy o pomyślnym wdrożeniu platform Data60 i Data102 w Centrum Danych CERN. Platformy spełniły najbardziej rygorystyczne wymagania stawiane w światowej branży IT- zarówno wydajnościowe, jak i pojemnościowe.

Korzystając z platform Data60 Western Digital, organizacji CERN udało się zmodernizować część swojego magazynu danych LHC w 2020 r. W 2021 r., w celu dalszego zwiększenia gęstości pamięci masowej opartej na HDD na jednostkę rack oraz optymalizacji stosunku $/TB i kosztów infrastruktury, CERN zaczął wdrażać platformy Ultrastar Data102 Western Digital, które mogą pomieścić 102 dyski udostępniające ponad 2 PB miejsca na dane w formacie 4U. Wdrożenie to zastało również pomyślnie zakończone.

„Platforma Western Digital Ultrastar Data60 spełniła stawiane przez CERN wymagania pod względem wydajności, pojemności, niezawodności i zużycia energii, zapewniając jednocześnie płynne wdrożenie i działanie.”- Eric Bonfillou – Dział Informatyki – CERN

„Przyjęta w CERN procedura zatwierdzania rozwiązań do użytku należy do najbardziej rygorystycznych w branży IT. Bardzo cieszymy się z pomyślnego zatwierdzenia i wdrożenia naszych platform Data60 
i Data102 w Centrum Danych CERN, gdyż jest to potwierdzeniem jakości tych produktów i tego, że platformy JBOD o dużej pojemności w ofercie Western Digital spełniają wymagania zarówno wydajnościowe, jak i pojemnościowe.” - Davide Villa, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesowego – Western Digital EMEAI.

Głównym wyróżnikiem platform JBOD jest to, że pozwalają każdemu dyskowi na obroty z maksymalną wydajnością, dzięki opatentowanym technologiom IsoVibe™ i ArticFlow™. Rozwiązuje to dwa problemy związane z gęsto zabudowanymi obudowami pamięci masowej – kwestię drgań i sprawnego chłodzenia.

  • Technologia chłodzenia stref termicznych ArcticFlow™ doprowadza chłodne powietrze do wnętrza obudowy, co pozwala na pracę dysków w temperaturze niższej i stabilniejszej niż w systemach konwencjonalnych. Przekłada się to na niższą prędkość wentylatorów, redukcję drgań, mniejsze zużycie energii, cichszą pracę i ostatecznie większą niezawodność.
  • Stosowane w technologii izolacji drgań IsoVibe™ precyzyjne wycięcia w płycie głównej zapewniają zawieszenie dla dysków w obudowie, izolując je od przenoszonych drgań. W rezultacie utrzymana zostaje jednolita wydajność, nawet przy dużym obciążeniu wszystkich dysków.

Dowiedz się więcej o case study > 
Przejdź do systemu sprzedaży aby sprawdzić ofertę macierzy dyskowych >

Nasze marki i projekty