Sklep pomocedlaseniora.pl w portfolio ACTION S.A.

W połowie lutego 2024 r. ACTION S.A. zainwestował w sklep pomocedlaseniora.pl – lidera na rynku sprzedaży artykułów dla osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. W ofercie sklepu znajduje się ponad 3 000 produktów. Są to zarówno proste gadżety ułatwiające codzienne życie potrzebującym, jak i zaawansowane urządzenia medyczne.

Inwestycja w sklep pomocedlaseniora.pl spółki PDS CARE Sp. z o.o. pozwoli firmie ACTION S.A. na rozszerzenie i zdywersyfikowanie oferty oraz wzmocnienie segmentu B2C w strukturze sprzedaży, a także zwiększenie udziału produktów wysokomarżowych.

Popyt na produkty dla seniorów z uwagi na zmiany demograficzne i wydłużającą się średnią wieku w Unii Europejskiej stale rośnie. Według prognoz GUS tylko w Polsce, w 2050 r. osoby 60 + będą stanowić 40 proc. całego społeczeństwa, co oznacza prawie 14 mln ludzi. Jak widać więc trend ten będzie się nasilał, a wraz z nim narastać będą potrzeby charakterystyczne dla tej grupy wiekowej. Stąd uważam, że nasza inwestycja w sklep pomocedlaseniora.pl jest perspektywiczna i daje szansę wzrostu – mówi Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

W ramach współpracy ACTION S.A. będzie wspierać usługi magazynowe, logistyczne i obsługę dostaw sklepu. Z kolei  zespół ekspertów pomocedlaseniora.pl będzie świadczyć wsparcie w zakresie wiedzy i doświadczenia branżowego. 

Rosnący zarówno liczebnie, jak i pod względem siły nabywczej segment seniorów będzie wymagał wdrożenia ukierunkowanych działań w zakresie dostosowania usług e-commerce konkretnie pod tę grupę konsumentów. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy, która z jednej strony pozwoli nam rozwijać asortyment i fachowe wsparcie, a z drugiej umożliwi dostęp do nowoczesnego zaplecza e-commerce ACTION S.A. – dodaje Michał Rycerz, Prezes Zarządu PDS Care Sp. z o.o.

Nasze marki i projekty