GK ACTION S.A. w pierwszym kwartale 2024

29 maja GK ACTION S.A. opublikowała wyniki finansowe za I kwartał br., w którym osiągnęła przychody w wysokości 615 578 tys. zł, co stanowi wzrost o 5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego i utrzymała marżę na poziomie 8,62%. Zysk netto wyniósł 15 931 tys. zł.

W pierwszym kwartale 2024 r. Spółka kontynuowała obraną strategię, czyli rozwój handlu internetowego w obszarach B2C i B2B w Polsce oraz na terenie EU. Patrząc na dynamiczne zmiany zachodzące na rynkach zarówno w zakresie handlu, jak i rozwoju technologii oraz nawyków konsumenckich, Spółka skupiła swoją uwagę na procesach optymalizujących koszty i efektywność, tym samym przygotowując się do nowych wyzwań, jakie stawiać będzie przyszłość. Wdrożenie nowego systemu ERP, wdrażanie rozwiązań AI, zmiana struktur, redukcja kosztów, przenoszenie projektów e-commerce na nowe, wydajniejsze platformy – to kluczowe zadania, na których firma koncentrowała się w pierwszym kwartale br. i nadal je realizuje. Poza tym, ACTION S.A. sfinalizowała transakcję zakupu sklepu internetowego PomoceDlaSeniora.pl z produktami ułatwiającymi codzienne życie seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom. W raportowanym okresie Spółka sprzedała działkę w Krakowie o wartości 18,8 mln zł. 

Widzimy, że rynek wciąż jest bardzo trudny. Nie pomaga sytuacja geopolityczna. Proces ostrożnej konsumpcji, większego oszczędzania Polaków nasila się. Dlatego cały czas podejmujemy stosowne kroki, by jeszcze szybciej i lepiej odpowiadać na wyzwania, jakie oferuje dynamiczny świat. Stawiamy na optymalizację i transformację biznesu w kierunku wykorzystania nowoczesnych technologii, co w długim okresie przyniesie wymierne rezultaty – mówi Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A. 

Nasze marki i projekty