o Action

Władze spółki

Iwona Bocianowska
Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (Wydział Zarządzania, Kierunek Zarządzanie i Marketing w zakresie Zarządzania Przedsiębiorstwem, Zarządzanie Ochroną Środowiska). Posiada Licencję Zarządcy Nieruchomości. Obecnie, od roku 2008, prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Inwest-Bud. Od 2011 r. Przewodnicząca Rady Nadzorczej SBM Wardom, a od 2010 r. jest członkiem Rady Nadzorczej SBM Klub Dwustu. W latach 1995-2007 zajmowała stanowisko Prezesa Zarządu w Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Klub Dwustu". W latach 1993-1994 pełniła funkcję Dyrektora ds. inwestycji w HCR Sp. z o.o. Wcześniej (1987-1993) pracowała w Stołecznym Przedsiębiorstwie Budowlanym na stanowisku Kierownika Budowy. W wolnych chwilach uwielbia jeździć na nartach. Jej pasją jest też lekkoatletyka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Członek Niezależny Rady Nadzorczej

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją finanse i rachunkowość oraz były słuchacz Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek Stosunki Międzynarodowe.

W latach 1999-2008 pracował w Deutsche Bank w Polsce gdzie pełnił m.in. funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Analiz Rynku Akcji oraz Analityka Rynku Akcji – region Europy Środkowo Wschodniej. W okresie 2008-2010 pełnił funkcje zarządcze w Grupie TP S.A., w tym Dyrektora Pionu Strategii i Rozwoju. W latach 2010-2011 pracował w szwajcarskim banku inwestycyjnym Credit Suisse. W latach 2012-2015 pełnił funkcję Vice Prezesa Zarządu ds. Strategii i Rozwoju w spółce Emitel – operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce. W latach 2016-2018 Doradca Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Obecnie zawodowo, od 2015 roku, niezależny członek Rad Nadzorczych spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Niemalże 15-letnie doświadczenie nadzorcze zdobywał zasiadając w ponad 30 radach nadzorczych, spółek notowanych na GPW w Warszawie oraz spolek niepublicznych, w tym: Action, Alta, Arteria, Braster, BEST, BSC Drukarnia, Celon Pharma, Duon, Emitel, TP Edukacja i Wypoczynek, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Graal, Integer, InPost, KGHM Polska Miedź, KGHM International, KGHM TFI, LC Corp, Mabion, Magellan, Polimex-Mostostal, Polish Energy Partners, Robyg, SARE, TIM, Vigo System, Wirtualna Polska, Work Service, 4fun Media.

Krzysztof Kaczmarczyk spełnia kryteria niezależności, o których mowa w zasadzie II.Z.4 dokumentu „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016".

Adam Świtalski
Członek Niezależny Rady Nadzorczej

Pan Adam Świtalski jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Zarządzania i Technologii (Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej) International Faculty of Engineering (IFE) Politechniki Łódzkiej. Manager z międzynarodowym doświadczeniem zdobytym w Europie (Niemcy, Ukraina) i Polsce. Pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategii Grupy OT Logistics. Pracował dla polskich i międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Jako audytor i doradca strategiczny związany z Ernst & Young, MDDP i ITSG. Nadzorował wiele projektów doradczych, finansowych, prawnych i IT dla firm energetycznych, banków i spółek Skarbu Państwa. Koordynował udany projekt emisji obligacji na GPW. Przyczynił się do podwójnego zwycięstwa swojego klienta w procesie prywatyzacji portów polskich. Partner w dwóch kancelariach prawnych i gospodarczych. W ramach działalności kancelaryjnej zajmował się w głównej mierze doradztwem finansowym. Aktywnie działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

Adam Świtalski spełnia kryteria niezależności, o których mowa w zasadzie II.Z.4 dokumentu „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016".

Piotr Chajderowski
Członek Rady Nadzorczej (Wiceprzewodniczący)

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, (kierunek – finanse i bankowość, specjalizacja - finanse przedsiębiorstw). W latach 2009-2014 pełnił funkcję Wiceprezesa, a następnie Prezesa Zarządu OT Logistics S.A. oraz Prezesa Zarządu podmiotu zależnego - Deutsche Binnenreederei AG. W tym okresie odpowiadał także za realizację szeregu strategicznych projektów, takich jak program emisji obligacji na rynku Catalyst, a następnie debiut akcji spółki na rynku głównym GPW. Współpracował ze Spółką Nowy Przewoźnik Sp.z o.o. (operator linii lotniczych Centralwings), gdzie sprawował funkcję Prokurenta, a następnie Prezesa Zarządu (2008-2009). Przed rokiem 2005 pełnił funkcje zarządzające w Zakładach Metalurgicznych "Skawina" S.A. W latach 1995 - 1999 pracował jako księgowy inwestycyjny/manager inwestycyjny w PTP Kleinwort Benson Sp. z o.o. (Grupa Dresdner Bank).
Był Członkiem wielu rad nadzorczych, m. in. Grupy Lotos S.A. oraz Portu Handlowego Świnoujście Sp. z o.o. Obecnie jest Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Work Service International Sp. z o.o. oraz Przewodniczącym Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Motoryzacyjnego "Polmozbyt Szczecin" Sp. z o.o. Jest laureatem licznych nagród biznesowych, m.in. przyznanego przez Kapitułę Pracodawców RP
Wektora 2012 za „twórczą realizację planu dynamicznej rozbudowy firmy”. Specjalizuje się w restrukturyzacjach oraz budowie strategii opartej na transakcjach przejęć i fuzji.

Marek Jakubowski
Członek Rady Nadzorczej (Sekretarz)

Ukończył III Liceum Ogólnokształcące dla Pracujących w Warszawie. Wiedzę i doświadczenie zdobył pracując kolejno: w latach 1970 - 1995 w ośrodku Szkolenia Sportowego CWKS Legia w Warszawie jako trener lekkoatletyki, a od roku 1997 w Polskim Związku Lekkiej Atletyki w Warszawie jako trener kadry w biegach.

Nasze marki i projekty