#
Jesteś na stronie głównej # #

Nagroda dla Prezesa Zarządu Piotra Bielińskiego za wieloletnie wspieranie polskiego kolarstwa

Sport jest wielką pasją Piotra Bielińskiego, Prezesa Zarządu Action S.A. Zanim zajął się prowadzeniem firmy, swoje życie poświęcał lekkoatletyce. Sportowy duch walki pozwolił mu zrozumieć zasady rządzące biznesem, które przyczyniają się do zawodowych sukcesów. Ze względu na swoją pasję, aktywnie uczestniczy w promocji polskiego sportu. Dzięki jego decyzjom, prócz sponsoringu eventów lokalnych (m.in. Biegnij Warszawo, Grand Prix Warszawy na 5 km, Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola), w latach 2011-2013 Action S.A. była głównym sponsorem Legii Warszawa i stanowiła podporę drużyny przy okazji zdobywania kolejnego Mistrzostwa Polski.

Action już od ponad 10 lat wspiera także polskich kolarzy. Ukoronowaniem działań na tym polu było powołanie w 2014 r. własnej zawodowej grupy kolarskiej ActiveJet Team, która dziś startuje w najważniejszych wyścigach Europy. W 2016 roku drużyna wzmocniła swój potencjał poprzez pozyskanie nowego sponsora – PKN Orlen. Dzięki temu grupa, jako druga ekipa w Polsce, awansowała do grona Professional Continental, co umożliwiło jej starty w tak prestiżowych wyścigach, jak Tour de Pologne, Tour de Suisse czy Cyclassic Hamburg. Piotr Bieliński, jako wielki pasjonat tego sportu, chętnie uczestniczy w treningach, dając popis swojej kondycji i sportowego zacięcia.

Sam Piotr Bieliński o kolarstwie mówi tak: „Uważam, że kolarstwo to jest najlepsza dyscyplina na świecie! Można rodzinnie się przejechać na pizzę, coś wspólnie zwiedzić. Kolarstwo daje radość, bo po powrocie nie czuje się tak bardzo zmęczenia fizycznego. Pozostaje tylko satysfakcja, że się coś zrobiło i zobaczyło.”

Za swoje niesłabnące zaangażowanie, 15 grudnia br. Piotr Bieliński został uhonorowany specjalną nagrodą za wieloletnie wspieranie polskiego kolarstwa. Wyróżnienie wręczył osobiście pan Dariusz Banaszek, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Data:: 2017-01-03 powrót
#