#
Jesteś na stronie głównej # #

Action rozszerza współpracę z Western Digital Corporation

Action S.A. rozszerzyło współpracę z firmą Western Digital – do portfolio produktów marki HGST, oferowanych obecnie przez polskiego dystrybutora, dołączy gama produktów biznesowych marki SanDisk.

Western Digital to światowy lider w segmencie technologii i rozwiązań z obszaru przechowywania danych, funkcjonujący na rynku od lat ’70 ubiegłego wieku. W swojej ofercie posiada szeroką gamę wewnętrznych i zewnętrznych pamięci masowych, systemów centrów danych oraz rozwiązań chmurowych. Dzięki przejęciu w 2016 r. firmy SanDisk, Western Digital uzupełnił swoje portfolio o produkty i systemy pamięci flash, stając się jednocześnie dostawcą kompleksowych rozwiązań do przechowywania danych o zasięgu globalnym.

– Rozszerzenie umowy z Action S.A. jest efektem dotychczasowej owocnej współpracy pomiędzy polskim dystrybutorem a Western Digital Corporation, w tym szczególnie marką HGST – powiedział Marcin Pączko, HGST Country Manager na region Europy Środkowo-Wschodniej. – Jesteśmy przekonani, że poszerzenie współpracy przyniesie wiele korzyści obu stronom oraz naszym klientom.

– Rozszerzenie współpracy z firmą o silnej międzynarodowej pozycji, jaką jest Western Digital, traktujemy jako wyraz głębokiego zaufania do naszej firmy i jej strategii. To duże wyróżnienie i swoiste zwieńczenie naszych ostatnich osiągnięć, jakimi są kontynuacja obsługi serwerowej Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) oraz rosnąca sprzedaż w segmencie serwerowym. Pokazuje również, że bez względu na chwilowe turbulencje, wciąż pozostajemy liczącym się graczem na światowym rynku IT – powiedział Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu, ACTION S.A.

Rozszerzenie współpracy z Western Digital to kolejny krok w stronę budowania kompetencji Action Business Center (biznesowa odnoga Actionu) oraz realizacji dystrybucji z wartością dodaną. Produkty biznesowe marki SanDisk stanowią ideale dopełnienie oferty serwerowej polskiego dystrybutora. Będą oferowane w szerokim portfolio skierowanym do klientów, jak  również wykorzystywane w rozwiązaniach i wdrożeniach marek własnych Action, w tym m.in. w linii serwerów Actina Solar.

– Nawiązana współpraca przełoży się na większy wybór dla naszych partnerów, zarówno w zakresie produktów komponentowych, jak i gotowych rozwiązań marki Actina. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom kompletną ofertę we wszystkich kanałach sprzedaży Grupy Action – dodaje Michał Miłkowski, Dyrektor ds. Komponentów Biznesowych, Action S.A.

Western Digital i SanDisk są zarejestrowanymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi Western Digital Corporation lub podmiotów stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych  i/lub innych krajach.

Data:: 2017-11-30 powrót
#