#
Jesteś na stronie głównej # #

ACTION S.A. stara się oddać wierzycielom jak najwięcej

Trwająca już prawie dwa lata sanacja w spółce wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Pod koniec kwietnia br. ACTION S.A. opublikował projekt propozycji układowych. Firma chce zaspokoić interesy Wierzycieli w najwyższym możliwym stopniu, co będzie możliwe przy realizacji układu, w przeciwieństwie do likwidacji firmy. Zawarcie samego układu będzie możliwe po zatwierdzeniu spisu wierzytelności.  

Aktualne propozycje układowe uwzględniają zróżnicowane interesy wszystkich grup wierzycieli
i analizy profesjonalnych firm doradczych: KPMG – rekomendowaną przez Wierzycieli, i EY – wybraną przez ACTION S.A. Z obu tych analiz wynika, że wszyscy wierzyciele, niezależnie od tego, w której są grupie, odzyskują więcej lub szybciej swoje należności, niż dostaliby w scenariuszu likwidacyjnym.

- Położyliśmy na stół do negocjacji z wierzycielami naszym zdaniem optymalne, bo sprawiedliwe dla każdej grupy, propozycje układowe. Jesteśmy więc na ostatniej prostej w drodze do zawarcia układu
i wypełnienia jego warunków. Bardzo zależy nam na jak najszybszym powrocie do gry, bo widzimy,
że po zrestrukturyzowaniu naszej struktury i modelu biznesu mamy na to duże szanse – komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

Wyniki finansowa za 2017

Pod koniec kwietnia ACTION S.A. opublikowała też wyniki finansowe za rok 2017. Wynika z nich, że po wyłączeniu wpływu połączenia spółek zależnych, firma trzyma się założeń finansowych z prognozy restrukturyzacyjnej. A to najlepszy dowód na to, że potrafi skutecznie działać w tak złożonych warunkach i z sukcesem wdrażać nowy model biznesowy.

- Wiemy, jak optymalizować naszą skonsolidowaną działalność powstałą w wyniku połączenia spółek w połowie czwartego kwartału 2017, ponieważ podobną pracę wykonaliśmy już w czasie sanacji
w spółce dominującej. Dla nas najważniejsze jest to, że mimo ponoszenia kosztów związanych
z wchłoniętymi spółkami, cash flow za ten okres jest dodatni zarówno na poziomie jednostkowym, jak i skonsolidowanym. Cieszy również wysoka marża, która w 2017 r. wyniosła w Grupie ponad 7% – wyjaśnia Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

Spółki i projekty Grupy Kapitałowej ACTION S.A.

W podsumowaniu osiągnieć za 2017 r. na uwagę zasługuje spółka Actionmed i projekt Active&Food, które w cieniu sanacji spółki-matki prowadzą swoją regularną działalność. Actionmed, oferująca najnowocześniejsze rozwiązania, technologie i usługi w obszarze ochrony zdrowia, zrealizowała
w 2017 r. kilka dużych przetargów na dostawę sprzętu medycznego, a w 2018 r. wkroczyła dodatkowo z szeroką ofertą dla farmacji i onkologii. Natomiast, w ramach projektu Active&Food, chińska spółka należąca do ACTION S.A. zrealizowała pierwsze zamówienia na polską żywność do dużych sieci handlowych w Chinach i jest w trakcie negocjacji kolejnych dostaw. Dzięki otwarciu własnego magazynu w Chinach, może oferować małe partie różnorodnych towarów od ręki, co bardzo pomaga w tym biznesie.

- Jak widać, krok po kroku rozbudowujmy nasze kompetencje biznesowe w nowych, przyszłościowych obszarach rynku. Choć są one wciąż przez wiele osób odbierane jako fanaberia, nie zniechęca nas to. A wręcz mobilizuje, bo dziś w biznesie liczy się nie tylko to, ile się zarobiło w przeszłości, ale przede wszystkim to, ile zysku wygeneruje się w przyszłości, a zarówno spółka medyczna, jak i nasz biznes w Chinach mają duże możliwości rozwoju – podsumowuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

Data:: 2018-05-11 powrót
#