#
Jesteś na stronie głównej # #

ACTION S.A. coraz bliżej rentowności

W III kwartale 2017 r. spółka koncentrowała się na kontynuacji działań restrukturyzacyjnych, aby dopasować swoje struktury kosztowe do nowego modelu biznesowego opisanego w Planie Restrukturyzacyjnym. Słuszność obranego kierunku potwierdza wskaźnik EBITDA, który na poziomie jednostkowym wyniósł -0,3 mln zł. W analizowanym okresie zysk brutto ACTION S.A. wyniósł 18,8 mln zł, a wynik netto -3 mln zł.

Konsekwentna redukcja kosztów
– W trzecim kwartale 2017 r. widać już mocne ograniczenie kosztów. Potwierdza to, że wiemy jak dopasować ich strukturę do obecnego modelu biznesu i konsekwentnie podążamy do punktu, od którego w następnych okresach będziemy się odbijać w górę – tłumaczy Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A. – To jest nadrzędny cel naszych działań. Musimy zapewnić spółce rentowność, a potem stabilną pozycję do generowania zysków. To jest w interesie nie tylko naszym, ale i wszystkich wierzycieli – podkreśla.

Zielone światło dla dalszej redukcji kosztów
W III kw. 2017 r., po ośmiu miesiącach oczekiwania, sąd zatwierdził opublikowany rok wcześniej Plan Restrukturyzacyjny. To pozwoliło uruchomić przygotowanie do konsolidacji w GK ACTION S.A. Tuż po tym, jak sąd zaakceptował Plan, spółka ogłosiła decyzję o zamiarze połączenia ACTION S.A. z podmiotami zależnymi. – Natychmiast po zatwierdzeniu Planu ruszyliśmy z przygotowaniem dokumentów dla sądu w sprawie konsolidacji. Z naszych wyliczeń wynika, że miesięcznie pozwoliłoby to na zaoszczędzenie około 1 mln zł. To kwota, która w skali każdego kolejnego miesiąca robi wrażenie. Niestety, procesy administracyjne nie rządzą się finansowymi wyliczeniami i dopiero pod koniec listopada otrzymaliśmy pozytywną decyzję w tej sprawie. Gdybyśmy tę zgodę otrzymali wcześniej, kolejnych kosztów już można byłoby uniknąć. – dodaje Piotr Bieliński.

Wyniki GK ACTION S.A.
W analizowanym okresie przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 408 mln zł, zysk brutto ze sprzedaży ukształtował się na poziomie 28 mln zł, wynik netto wyniósł -5,5 mln zł, a EBITDA -2,9 mln zł.

Data:: 2017-11-28 powrót
#