#
Jesteś na stronie głównej # #

ACTINA i PACT podejmuje współpracę z projektem Saiprah

Misją projektu Saiprah jest budowa oraz rozwój żeńskiej sceny esportowej w Polsce. Za jego wsparcie odpowiadają marki ACTINA i PACT, które od początku roku funkcjonują jako jedna drużyna ACTINA PACT, a od tego miesiąca są również fundatorem ACTINA House, miejsca gdzie trenują zawodnicy tej organizacji, ale i inne zespoły, w tym żeńskie w ramach projektu Saiprah.

Współpraca z Saiprah jest kolejnym krokiem rozwoju marki ACTINA i PACT. Obie marki pełnią funkcje partnerów strategicznych tej inicjatywy, a sama współpraca obejmować będzie m.in. wsparcie merytoryczne i finansowe oraz udostępnienie zasobów, w tym ACTINA House. Sam projekt Saiprah natomiast ma na celu zrzeszenia kobiet grających w Counter-Strike Global Offensive.

- Jako marka ACTINA obraliśmy sobie cel i konsekwentnie realizujemy go w 2019 roku. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzę, że postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Ale raz, że tego wymaga od nas rynek; a dwa, że ACTINA zawsze mierzy najwyżej, nie czekając aż sukces zapuka do drzwi. Nieustannie chcemy dotrzeć do esportowego community. Rozpoczęcie współpracy z Project Saiprah jest jedną z kluczowych realizacji wsparcia i inwestycji w żeńską scenę esportową - mówi Michał Miłkowski, Dyrektor Działu Komponentów i marki Actina, Action S.A.

Warto podkreślić, że w październiku 2018 r., kiedy ACTINA i PACT już współpracowały, zrealizowano pierwszy wspólny projekt #PACTit CHALLENGE LADIES, w którym utworzony został specjalny segment LADIES TALK. Podczas panelu dyskusyjnego poruszono m.in. tematy związane z szeroko pojętą żeńską sceną esportową w Polsce. W wystąpieniu udział wzięły wszystkie uczestniczki zmagań, jak również znane postaci kobiecej strony esportu w Polsce w tym: Agnieszka ‘Rea’ Bała, Sylwia ‘Sy$ka’ Jędrzejczak czy Wiki ‘ViKivi’ Wójcik. Celem nadrzędnym projektu była popularyzacja żeńskiej sceny oraz zwrócenie uwagi publicznej na potrzeby kobiet zajmujących się esportem, a także na problemy, jakie napotykają realizując swoją pasję na co dzień.

- Głównym celem projektu Saiprah jest rozwój żeńskiej sceny esportowej oraz wyławianie talentów, połączone z treningiem w celu  umożliwienia rozwoju w karierze gamingowej kobietom, które dzielnie przecierają szlaki w zdominowanym przez mężczyzn środowisku. To docenienie ich dotychczasowych zmagań i prośba o więcej, aby pokazać, że esport jest dla każdej utalentowanej w tym kierunku osoby, niezależnie od płci – mówi Marcin Kurzawski, właściciel PACT.

Data:: 2019-02-28 powrót
#