#
Jesteś na stronie głównej # #

ACTINA HOUSE – nowa inicjatywa esportu i gamingu

Producent komputerów ACTION S.A. otwiera gaming house. Projekt skierowany jest do całej społeczności esportowej, ale przede wszystkim służy jako baza treningowa dla organizacji ACTINA PACT. Obiekt umożliwia wspieranie młodych zespołów oraz żeńskiej sceny gamingowej, a także pokazuje jakie możliwości ma współcześnie branża

Znajdujący się w Warszawie ACTINA HOUSE pozwala na dogodny dojazd zawodników, którzy przyjeżdżają tu na zgrupowania, tzw. bootcampy, na krótko przed ważnymi turniejami. Gaming house mieści się w trzypiętrowej willi z ogrodem. Na parterze znajduje się kuchnia i miejsce do odpoczynku, natomiast na piętrach mieszczą się stanowiska do gry oraz pokoje sypialne. Kompleks zaprojektowano w taki sposób, że komfortowo pomieści dwie drużyny.

- Stworzenie ACTINA HOUSE pokazuje, jak bardzo rozwija się branża esportu i gamingu. Jak wiadomo trening czyni mistrza, a komfortowe warunki do praktyki są obecnie koniecznością. Nasz gaming house mieści się w Warszawie, jednakże daje również zielone światło wszystkim resellerom, którzy myślą o stworzeniu możliwości graczom w swoich lokalnych okolicznościach. Myślę, że zainicjowaliśmy nie tylko wyjątkowe miejsce, ale także daliśmy inspirację innym do stworzenia podobnych, nawet w bardziej kameralnych warunkach - mówi Michał Miłkowski, Dyrektor Działu Komponentów i marki Actina, Action S.A.

Głównym przeznaczeniem takich obiektów jak ACTINA HOUSE są zgrupowania treningowe. Zainteresowane drużyny będą miały możliwość wynajęcia gaming house’u, jednak ACTINA chciałaby stworzyć przestrzeń do rozwoju polskim perspektywicznym zespołom oraz żeńskim składom. Marka Actina S.A. poprzez takie inicjatywy jak ACTINA HOUSE wspiera inicjatywy gamingowe, w tym związane z esportem, czyli pokaźną grupę docelową ważną dla resellerów.

- Dzięki Actina House, resellerzy zdobywają nie tylko dodatkowy benefit współpracy z Action S.A., ale przede wszystkim ważne narzędzie marketingowe, które może posłużyć jako źródło przewagi konkurencyjnej – dodaje Michał Miłkowski.

Wszystkie informacje na temat bootcampów oraz innych projektów związanych z nowo powstałym obiektem będą pojawiać się na mediach społecznościowych ACTINA już wkrótce.

ACTINA HOUSE funkcjonuje od początku b.r. Do tej pory trenowali w nim już Illuminar Gaming – Mistrzowie Polski League of Legends oraz zwycięzcy Ultraligii, a także dwie dywizje ACTINA PACT. Natomiast obecnie w ACTINA HOUSE szlifuje formę drużyna jednego z najbardziej znanych streamerów w Polsce - Piotra 'izak' Skowyrskiego, czyli Izako Boars. Zawodnicy trenują tu przed turniejem LANTREK w Finlandii (01-02.03.19), w którym zmierzą się m.in z ACTINA PACT.

Data:: 2019-02-25 powrót
#