#
Jesteś na stronie głównej # #

Spółka Action S.A. od ponad 10 lat aktywnie uczestniczy we wspieraniu
polskiego kolarstwa.
W 2003 r. objęła patronatem zawodową grupę kolarstwa szosowego (Profesjonalna Grupa Kolarska ACTION). Od 2010 r. grupa kolarska funkcjonowała pod nazwą Mróz ActiveJet promując tym samym markę ActiveJet należącą do firmy Action S.A. W 2011 r. nastąpiła transformacja zespołu z kategorii szosowej na górską (MTB), natomiast w 2012 r. funkcjonował pod nazwą HP-Sferis, promując tym razem Sferis (spółka zależna ACTION) i międzynarodową firmę HP.
W tym samym roku grupa MTB HP-Sferis triumfowała w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team.

Rok 2014, dzięki zaangażowaniu Piotra Bielińskiego – Prezesa Zarządu ACTION S.A. – jest przełomowym zarówno dla polskiego kolarstwa, jak i dla spółki ACTION. Nowy sezon przyniósł zupełnie nową zawodową szosową grupę kolarską, zarejestrowaną na Międzynarodowej Unii Kolarskiej jako Continental Team. Stało się to możliwe dzięki zamiłowaniu do tej dyscypliny sportu Prezesa Zarządu Action S.A., Piotra Bielińskiego. Dyrektorem sportowym drużyny został Piotr Kosmala – kolarz szosowy, który był prekursorem zawodowego kolarstwa szosowego w Polsce. Jego ogromne doświadczenie z pewnością przyczyni się do efektywniejszego rozwoju drużyny.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że do kolarstwa w roli sponsora wraca Prezes Piotr Bieliński. Dzięki takim ludziom możemy realnie myśleć o rozwoju tego sportu w Polsce. Nasza grupa w sezonie 2014 liczy 12 zawodników. Co ważne, ustaliliśmy, że chcemy wspierać głównie kolarzy młodych i utalentowanych. Ponieważ projekt zakłada kilkuletnią współpracę, chcemy wychować ich na wybitnych kolarzy, którzy będą się liczyć nie tylko na arenie krajowej, ale i na świecie. Cieszy mnie również fakt nawiązania współpracy z Akademią Kolarską Copernicus, która będzie naszym juniorsko-młodzieżowym zapleczem. Całość naszych działań ma sprawić, że poziom kolarstwa w Polsce - i jego znaczenie - wróci do tego z czasów świetności - powiedział Piotr Kosmala.

ActiveJet Team nawiązał aktywną współpracę z Michałem Kwiatkowskim i stworzoną przez niego w Toruniu Akademią Kolarską Copernicus. Dzięki temu Uczniowski Klub Kolarski stał się zapleczem dla zawodowej grupy kolarskiej ActiveJet Team. Misją obu podmiotów będzie rozwój i popularyzacja wszystkich form kolarstwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także wspólne szkolenie zawodników w każdej kategorii młodzieżowej.

- Rozpoczynamy nowy rozdział w polskim kolarstwie. Chcemy podążyć drogą, która doprowadzi nas do startów w największych wyścigach na świecie. Moim marzeniem jest start i podium naszego zawodnika w Tour de France. Będziemy czerpać wzorce od najlepszych ekip na świecie. Stawiamy na młodych kolarzy. Stworzymy im jak najlepsze warunki do rozwoju. Wprowadzimy nowoczesne metody treningowe w oparciu o pomiar mocy. W zespole nie zabraknie specjalistów od treningu, żywienia czy odnowy biologicznej. - powiedział Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A, właściciela marki ActiveJet.

Każdy z członków drużyny pracuje na wspólny sukces. ActiveJet Team może pochwalić się zawodnikiem z tytułem Mistrza Świata. Zdobył go David Muntaner wraz z jego reprezentacyjnym partnerem - Albertem Torresem w konkurencji Madison podczas torowego czempionatu w kolumbijskim Cali.

W skład ActiveJet Team na sezon 2014 wchodzi dwunastu zawodników: Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Sławomir Chrzanowski, Konrad Dąbkowski, Jesus Ezquerra, Paweł Franczak, Mario Gonzalez, Tomasz Mickiewicz, David Muntaner, Arkadiusz Owsian, Emanuel Piaskowy, Michał Podlaski.

Więcej na temat zespołu ActiveJet Team:
Strona internetowa: www.activejet-team.com
Facebook: https://www.facebook.com/ActiveJetTeam
Twitter: https://twitter.com/ActiveJetTeam
Youtube: http://www.youtube.com/ActiveJetTeam

#