#
Jesteś na stronie głównej # #
Action potrójnym IT Championem

Action potrójnym IT Championem

Podczas tegorocznej edycji plebiscytu IT Champion, organizowanego przez magazyn branżowy IT Reseller, Action S.A. zdobyło aż trzy wyróżnienia: dla marki Activejet w kategorii „producent materiałów eksploatacyjnych”, dla Action Business Center w kategorii „centrum szkoleń i edukacji IT” oraz dla naszego Zarządu w kategorii „nagroda specjalna redakcji”.

Plebiscyt IT Champion ma na celu wyłonienie wiodących produktów i usług w poszczególnych kategoriach związanych z IT. Głosami przedstawicieli rynku IT i czytelników IT Resellera, Action zdobył aż trzy ważne nagrody: 

  • Dla Zarządu Action S.A. za wytrwałość, zaangażowanie i nieustającą walkę o zachowanie firmy oraz miejsc pracy
  • Dla Action Business Center za wsparcie partnerów w rozwoju w obliczu coraz większych wymagań rynkowych
  • Dla Activejet za utrzymanie pozycji lidera rynku alternatywnych materiałów eksploatacyjnych w obliczu strategicznej zmiany w Action

Dziękujemy!

 

Action zwycięzcą konkursu Intel 2015 Distributor Sales Challenge

Action zwycięzcą konkursu Intel 2015 Distributor Sales Challenge

Jak co roku, firma Intel ogłosiła wyniki konkursu dla swoich kluczowych dystrybutorów. Nagrody przyznawano w dwóch kategoriach: „New Customer & New Business Performance” oraz „Best Performance against 2015 Revenue Plan”. Nagrodę w pierwszej kategorii zdobył dystrybutor z Polski – firma Action S.A., osiągając najwyższy wynik w Regionie Europy i Izraela.

- Dzięki aktywnym działaniom na rzecz poszerzenia rynku, firma Action osiągnęła najwyższy wynik w liczbie nowych klientów i wysokości sprzedaży produktów Intel do nowych partnerów w Regionie Europy i Izraela w 2015 roku. Sprzedaż produktów serwerowych w tym czasie stanowiła 10 procent nagradzanego wyniku.mówi Paweł Magott, Distribution Business Manager w Intel.

Nagrodę w kategorii „New Customer & New Business Performance” przyznano również dystrybutorom z najwyższym wynikiem w Regionie Bliskiego Wschodu, Turcji i Afryki oraz Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw. Konkurs „Intel 2015 Distributor Sales Challenge” ogłoszono w zeszłym roku na spotkaniu dla partnerów Distributor Enabling Conference.

- Nagroda ta jest wyrazem uznania dla naszej ścisłej, dobrze układającej się współpracy z firmą Intel. Tytuł najlepszego dystrybutora w Regionie Europy i Izraela potwierdza skuteczność naszych działań sprzedażowych prowadzonych poprzez różne kanały, nie tylko na polskim rynku, ale także na arenie międzynarodowej. Posiadamy pełen zakres narzędzi, by jak najskuteczniej wspierać klientów i resellerów w efektywnym dotarciu do produktów i najbardziej odpowiadających im kanałówkomentuje Sławomir Harazin, Wiceprezes Action S.A.

To nie jedyne wyróżnienie, które Action S.A. otrzymało w tym roku Intela. Nagrodę indywidualną w kategorii najlepszego Product Managera produktów Intel w 2015 roku otrzymał Michał Miłkowski, wieloletni pracownik Action S.A., obecnie odpowiedzialny za rozwój i zwiększenie biznesu w niemieckiej spółce Action Europe.

- Podwójna nagroda od Intela jest dobrym podsumowaniem naszej doskonale układającej się współpracy z tym vendorem. Dzięki efektywnej strategii rozwoju, Grupa Action pnie się coraz wyżej. Działamy w wielu obszarach i kanałach dystrybucyjnych firmy Intel, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Ponadto, tylko w Action dostępne są vouchery Intela na zakupy produktów komponentowych w Polsce.komentuje Michał Miłkowski.

Action S.A. po raz trzeci „Dystrybutorem Roku”  według Mobility Trends 2014

Action S.A. po raz trzeci „Dystrybutorem Roku” według Mobility Trends 2014

Podczas prestiżowej Gali Mobility Trends 2014 rozdane zostały nagrody dla firm, które w swojej działalności wyróżniają się najlepszymi usługami i produktami w branży nowoczesnych technologii. ACTION S.A. już po raz trzeci uzyskała tytuł Dystrybutora Roku. Statuetkę „Złotego Bella” przyznano spółce m.in. za systematyczną rozbudowę sieci dystrybucji, kontakt z klientem i wspieranie działań producentów.

W imieniu spółki nagrodę odebrał wiceprezes zarządu, Sławomir Harazin.
- Trzeci z rzędu „Złoty Bell” dla ACTION to kolejny dowód na to, że kierunek w jakim rozwija się spółka jest właściwy i bardzo dobrze postrzegany w branży. Kapituła nagrody doceniła fakt, że jesteśmy podmiotem z ugruntowaną pozycją na rynku, ale nie spoczywamy na laurach. Regularnie poszerzamy ofertę produktową, chętnie wchodząc w zupełnie nowe branże. Poszukujemy nowych produktów, raz niszowych, raz mających szanse bycia rynkowymi prymusami. Naszym zadaniem jest wspieranie klientów, resellerów, producentów, w efektywnym dotarciu do kanałów i produktów. Musimy patrzeć na światowe trendy i dopasowywać do nich naszą spółkę - powiedział Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznaje kapituła dziennikarzy branży IT z magazynów „Mobility” oraz „Mobile Reseller”.

Tegoroczną Galę poprowadzili Katarzyna Glinka oraz Maciej Dowbor. Wśród około 500 gości znaleźli się przedstawiciele branż związanych z nowym technologiami: producenci urządzeń, operatorzy, resellerzy, ludzie biznesu i polityki.

Gala Mobility Trends organizowana jest przez MIT MEDIA Group, wydawcę wiodącego magazynu mobilnych technologii „Mobility” oraz dwumiesięcznika Mobile Reseller. Nagrody „Złoty BELL”, przyznawane są od 5 lat na cześć Alexandra Grahama Bella, szkockiego wynalazcy telefonu i kilkudziesięciu innych wynalazków telekomunikacyjnych. Wyróżnienia przyznaje się najlepszym produktom i usługom z branży telekomunikacji oraz IT oraz osobom działającym w branży telekomunikacji i nowych technologii.

ACTION S.A. w pierwszej 10-tce najlepszych firm na świecie w sektorze Import/Eksport według European Business Awards (EBA)

ACTION S.A. w pierwszej 10-tce najlepszych firm na świecie w sektorze Import/Eksport według European Business Awards (EBA)

We wrześniu ubiegłego roku odbył się pierwszy etap konkursu EBA, w którym spółka ACTION została wybrana na najlepszą polską firmę w sektorze Import/Eksport. Tym samym w kolejnym etapie, jako krajowy reprezentant, zmierzyła się z zagranicznymi spółkami, plasując swoją pozycję w pierwszej dziesiątce.

Tegoroczna edycja European Business Awards zgromadziła 24 tysiące firm z 33 krajów Europy. W drugim etapie konkursu przedsiębiorstwa rywalizowały na polu międzynarodowym. Przystąpiły do niego wszystkie spółki, które w wyznaczonym terminie przesłały materiał wideo przedstawiający wizerunek firmy oraz jej drogę do sukcesu. Z początkiem 2015 roku do finału przeszli tylko najlepsi na świecie.

Ogłoszenie wyników i przyznanie nagród odbyło się 26 lutego br. Prestiżowy tytuł w kategorii Import/Eksport uplasował ACTION wśród największych europejskich przedsiębiorstw, zaś otrzymana przez Eurpean Bisiness Awards nagroda potwierdziła silną pozycję spółki nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym.

Action S.A. najlepszym dystrybutorem produktów klienckich Fujitsu w regionie EMEA&I

Action S.A. najlepszym dystrybutorem produktów klienckich Fujitsu w regionie EMEA&I

Fujitsu nagrodziło ACTION S.A. pierwszym miejscem w konkursie Touch4Business Distributor Award 2015. Kolejna edycja konkursu organizowanego dla dystrybucji przez Fujitsu Technology Solutions dotyczyła okresu listopad 2014 – luty 2015. W konkursie nagrodzono trzech najlepszych dystrybutorów z regionu EMEA&I, którzy w okresie akcji osiągnęli najlepsze wyniki w dynamice i wzroście sprzedaży biznesowych produktów klienckich (stacje robocze, notebooki) Fujitsu.

W tegorocznej edycji rywalizowało 56 dystrybutorów z całego regionu, w tym 3 dystrybutorów z Polski. Action S.A. zajął 1. miejsce z bardzo dużą przewagą nad konkurencją. To efekt długofalowej, bardzo dobrej współpracy z lokalnym biurem producenta oraz pełnego zaangażowania zespołu dedykowanego Fujitsu w ramach działu Enterprise – powiedział Marek Jaszczuk, dyrektor działu Enterprise w Action S.A.

Osiągnięte pierwsze miejsce w regionie wśród krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki to imponujący wynik, pokazujący jak bliska i partnerska współpraca przekłada się na szybki i dynamiczny wzrost sprzedaży. Wspólne wysiłki i zaangażowanie obu zespołów oraz rosnącej grupy resellerów z którymi współpracujemy przynoszą doskonałe wyniki i obiecujące perspektywy na kolejne lata – komentuje Tomasz Soroka Distribution Account Manager – Client Computing Devices, Fujitsu.

Nagrodzeni dystrybutorzy i opiekunowie ze strony producenta z poszczególnych krajów zwiedzali siedzibę główną Fujitsu w Tokio, fabrykę w Shimane oraz odbyli szereg spotkań biznesowych z przedstawicielami producenta w ramach tygodniowego pobytu w Japonii.

#